Υιοθεσία φώκιας από την MOm

Στις 15-3-18 στα πλαίσια του προγράμματος ΝΟΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΡΩ και της εβδομάδος εθελοντισμού το σχολείο μας επισκέφτηκαν οι μαθητές της Γ τάξης του Δημοτικού Σχολείου Βουλιαγμένης μαζί με εκπαιδευτικούς και τη Διευθύντρια και  συνεργάστηκαν με τους μαθητές της Γ τάξης του σχολείου μας. Οι μαθητές των δυο σχολείων παρουσίασαν εθελοντικές δράσεις τις οποίες έχουν διοργανώσει και ακολούθησε συζήτηση σχετικά με αυτές. Στη συνέχεια οι μαθητές του 3ου Δ.Σ. Καλυβίων πραγματοποίησαν υιοθεσία της φώκιας Ανδριάνας, την οποία επέλεξαν μέσα από την παρουσίαση για όλες τις φώκιες που διαθέτει για υιοθεσία η MOm. Η επιλογή έγινε μέσω ψηφοφορίας στην οποία συμμετείχαν και τα παιδιά του Δ.Σ. Βουλιαγμένης. Την δράση παρακολούθησε και η υπεύθυνη περιβαλλοντικής εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής κ. Βορύλλα.

Updated: 30 Απριλίου 2018 — 14:03