Περιβαλλοντική δράση-“ΓΟΠΑ” = Γονείς Όχι Πια Ανοχή «Πάρτε την απόχη σας και πάμε για γόπες»

3ο Δ.Σ. Καλυβίων – Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων 3ου Δ.Σ Καλυβίων

Αγαπητοί γονείς

Σας περιμένουμε μαζί με τα παιδιά σας την Κυριακή 29/04/18 μπροστά από το Λιμεναρχείο της Παλαιάς Φώκαιας στις 11:00πμ. για να τοποθετήσουμε  ειδικά χάρτινα τασάκια σε κεντρικά σημεία της παραλίας τα οποία και δεσμευόμαστε να τα διατηρούμε όποτε αυτό είναι δυνατό σε όλη την καλοκαιρινή περίοδο.Ο στόχος είναι να συντονιστούμε 150.000 εθελοντές την ίδια ημέρα, σε όλη την Ελλάδα, για μια μεγάλη δράση εθελοντισμού με επίκεντρο το περιβάλλον.Εάν δεν ενεργήσουμε άμεσα, οι θάλασσες μας θα περιέχουν περισσότερο πλαστικό από ψάρια έως το 2050 (www.unenvironment.org).

Για τον λόγο αυτό πραγματοποιείται  η δράση “ΓΟΠΑ” = Γονείς Όχι Πια Ανοχή

«Πάρτε την απόχη σας και πάμε για γόπες» στην οποία μετέχουν οι εξής φορείς:

Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων 1ου Δημοτικού Σχολείου Π. Φώκαιας.

Σύλλογος Γονέων &Κηδεμόνων 1ου Δημοτικού Σχολείου Αναβύσσου

2ο Δημοτικό Σχολείο Αναβύσσου και Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων 2ου Δημοτικού Σχολείου Αναβύσσου

3ο  Δημοτικό Σχολείο Καλυβίων και Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων 3ου δημοτικού Σχολείου Καλυβίων

Ναυτικός Αθλητικός Όμιλος Αναβύσσου και Παλαιάς Φώκαιας “ΠΥΘΕΑΣ”